top of page

РЕГЛАМЕНТ П'ЯТНАДЦЯТОГО ОДЕСЬКОГО МІЖНАРОДНОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ

Редакція діє з «15» грудня 2024 року

 

Одеський міжнародний кінофестиваль (далі також – Кінофестиваль) створений з метою підтримки та розвитку кінематографічного мистецтва і кіноіндустрії в Україні, а також представлення глядачам українських і світових фільмів високої художньої якості.

 

Засновником і організатором Кінофестивалю виступає Товариство з обмеженою відповідальністю «Український кінофестиваль» (далі – Організатор), юридична особа, яка зареєстрована і діє відповідно чинного законодавства України.

 

Кінофестиваль проводиться в місті Києві (Україна) на підставі цього Регламенту. Проведення XV Одеського міжнародного кінофестивалю заплановано в період з “12” липня 2024 року до “20” липня 2024 року.

 

Програма Кінофестивалю включає такі секції:

 

  • Національна конкурсна програма

  • Міжнародна європейська конкурсна програма 

 

Для цілей цього Регламенту застосовуються такі терміни та визначення:

 

  • Повнометражний фільм – тип фільму тривалістю понад 60 хвилин

  • Український фільм – аудіовізуальний твір кінематографії, що складається з епізодів, поєднаних між собою творчим задумом і зображувальними засобами, та виробництво якого повністю або частково здійснено в Україні або в межах міжнародної копродукції (спільного виробництва) з Україною.

  • Європейський фільм - аудіовізуальний твір кінематографії, що складається з епізодів, поєднаних між собою творчим задумом і зображувальними засобами, та виробництво якого повністю або частково здійснено в країнах Європи, членів ЄС та країн асоційованих членів ЄС або в межах міжнародної копродукції (спільного виробництва) з країнами Європейського Союзу.

 

КОНКУРСНІ ПРОГРАМИ

 

Участь в конкурсних програмах Кінофестивалю

Заявки на участь у конкурсних програмах Кінофестивалю приймаються від будь-яких юридичних або фізичних осіб, що досягли 18 років, без обмежень щодо громадянства і місця проживання (перебування), які є авторами аудіовізуального твору кінематографії, що відповідає вимогам цього Регламенту, або, як мінімум, володіють необхідними майновими правами для подачі заявки та надання дозволу Організатору на використання такого твору в межах Кінофестивалю.

За виключенням тих, серед кінцевих бенефіціарних власників чи учасників творчих груп є громадяни Російської федерації, Республіки Білорусь, Ісламської Республіки Ірану та та Корейської Народно-Демократичної Республіки, до яких можуть застосовуватися санкції відповідно до законів США, ЄС, ООН, Швейцарії або іншої країни, або підпадають під дії Закону України "Про санкції"

 

1.Національна конкурсна програма

 

1.2. До процесу селекції фільмів для участі в Національній конкурсній програмі допускаються ігрові, неігрові, анімаційні та експериментальні повнометражні українські фільми всіх жанрів, виробництво яких було завершено у 2023 або 2024 рр.

1.2. Приймання заявок для участі в Національній конкурсній програмі починається з “19” грудня 2023 року і є безкоштовним. Національна конкурсна програма є відкритою для учасників, що мають громадянство України або дозвіл на проживання. Учасник має відповідати вимогам п. 2.1.

1.3. Для подачі заявки необхідно заповнити онлайн-форму, розміщену на офіційному сайті Кінофестивалю, і надати всі зазначені в онлайн-формі матеріали до 14:59:59 (за Київським часом) “1” травня 2024 року.

1.4. До участі в Національній конкурсній програмі може бути відібрано від 6 стрічок.

1.5. Фільми, подані для участі в Національній конкурсній програмі, також можуть бути відібрані для участі в позаконкурсних програмах Кінофестивалю. Така участь додатково узгоджується з особою, яка подала відповідну заявку. Подаючи фільми для участі у відборі у програми ОМКФ, заявник гарантує участь фільму у випадку його відбору, а також зобов’язується сприяти Кінофестивалю в організації показу та запрошенні творчої групи шляхом надання усіх необхідних матеріалів, фільмокопії, субтитрів та ін.

1.6. Селекцію фільмів здійснює відбіркова комісія Національної конкурсної програми, визначена Організатором ОМКФ. Організатор для незалежного експертного оцінювання конкурсної програми затверджує склад і кількість членів відбіркової комісії, а також фінальний список фільмів, відібраних для участі в Національній конкурсній програмі, запропонованих відбірковою комісією. Пріоритет буде надаватися стрічкам, для яких показ в межах Національної конкурсної програми стане українською прем‘єрою.

1.7. Інформація про фінальний список фільмів-учасників Національної конкурсної програми публікується на офіційному сайті Одеського міжнародного кінофестивалю і оголошується на офіційній прес-конференції Кінофестивалю.

1.8. Організатор надає запрошення на Кінофестиваль режисеру та/або виконавцям головних ролей, оператору, продюсеру (не більше 2-х осіб з перерахованих), може організовувати проїзд та проживання на період до 7-ти ночей, а також надає акредитації учасника Кінофестивалю у кількості не більше 5-ти штук.

1.9. Під час Кінофестивалю визначаються переможці Національної конкурсної програми в таких номінаціях:

 

  • «Найкращий український повнометражний ігровий фільм»;

  • «Найкращий український повнометражний документальний фільм».

1.10. Переможцем кожної з номінацій «Найкращий український повнометражний ігровий фільм», «Найкращий український повнометражний документальний фільм» може бути названий тільки 1 (один) фільм-учасник.

1.11. Визначення переможців Національної конкурсної програми в номінаціях «Найкращий український повнометражний ігровий фільм» та «Найкращий український повнометражний документальний фільм» здійснюється членами журі Національної конкурсної програми (далі – Національне журі), до якого входять діячі мистецтва, культури, кінокритики, режисери, актори, продюсери та інші представники кіноіндустрії. З метою недопущення конфлікту інтересів при прийнятті рішень Національним журі, його членами не можуть бути особи, які мають будь-яке відношення до виробництва або дистрибуції фільмів-учасників Національної конкурсної програми. Склад і кількість членів Національного журі затверджуються Організатором.

1.12. Переможці Національної конкурсної програми оголошуються в останній день Кінофестивалю на церемонії закриття, а саме “20” липня 2024 року.

1.13. За перемогу в Національній конкурсній програмі передбачена така нагорода і винагорода:

 

  • режисер/режисерка або продюсер/продюсерка фільму-учасника, що є громадянином / громадянкою України, який є переможцем у номінації «Найкращий український повнометражний ігровий фільм», отримує статуетку «Дюк» та винагороду у розмірі 75 тис грн;

  • режисер/режисерка або продюсер/продюсерка фільму-учасника, що є громадянином / громадянкою України, який є переможцем у номінації «Найкращий український повнометражний документальний фільм», отримує статуетку «Дюк» та винагороду у розмірі 75 тис грн.
     

1.14. Додатково на свій розсуд Національне журі може відзначити фільми-учасники Національної конкурсної програми або членів їх творчих груп не більше ніж 2 (двома) Спеціальними дипломами Національного журі.

 

2. Міжнародна європейська конкурсна програма

 

2.1. До процесу селекції фільмів для участі в Міжнародній європейській конкурсній програмі допускаються ігрові, неігрові, анімаційні та експериментальні повнометражні європейські фільми всіх жанрів, виробництво яких було завершено у 2023 або 2024 рр.

2..2. Приймання заявок для участі в Міжнародній європейській конкурсній програмі починається з “19” грудня 2023 року і є безкоштовним. Міжнародна конкурсна програма є відкритою для учасників з усіх країн членів Європейського Союзу та асоційованих членів ЄС. Учасник має відповідати вимогам п. 2.1.

2.3. Для подачі заявки необхідно заповнити онлайн-форму, розміщену на офіційному сайті Кінофестивалю, і надати всі зазначені в онлайн-формі матеріали до 14:59:59 (за Київським часом) “1” травня 2024 року.

2..4. До участі в Міжнародній європейській конкурсній програмі може бути відібрано від 6-ти стрічок.

2..5. Фільми, подані для участі в Міжнародній європейській конкурсній програмі, також можуть бути відібрані для участі в позаконкурсних програмах Кінофестивалю. Така участь додатково узгоджується з особою, яка подала відповідну заявку. Подаючи фільми для участі у відборі у програми ОМКФ, заявник гарантує участь фільму у випадку його відбору, а також зобов’язується сприяти Кінофестивалю в організації показу та запрошенні творчої групи шляхом надання усіх необхідних матеріалів, фільмокопії, субтитрів та ін.

2..6. Селекцію фільмів здійснює відбіркова комісія Міжнародної європейської конкурсної програми, визначена Організатором ОМКФ. Організатор для незалежного експертного оцінювання конкурсної програми затверджує склад і кількість членів відбіркової комісії, а також фінальний список фільмів, відібраних для участі в Міжнародній Європейській конкурсній програмі, запропонованих відбірковою комісією. Пріоритет буде надаватися стрічкам, для яких показ в межах Міжнародної Європейської конкурсної програми стане українською прем‘єрою.

2..7. Інформація про фінальний список фільмів-учасників Міжнародної європейської конкурсної програми публікується на офіційному сайті Одеського міжнародного кінофестивалю.

2..8. Під час Кінофестивалю визначаються переможці Міжнародної Європейської конкурсної програми в номінації «Найкращий європейський повнометражний фільм»

2..9. Переможцем в номінації «Найкращий європейський повнометражний фільм», може бути названий тільки 1 (один) фільм-учасник.

2..10. Визначення переможця Міжнародної європейської конкурсної програми в номінації «Найкращий європейський повнометражний фільм» здійснюється членами журі Міжнародної європейської конкурсної програми (далі – Міжнародне журі), до якого входять діячі мистецтва, культури, кінокритики, режисери, актори, продюсери та інші представники кіноіндустрії. З метою недопущення конфлікту інтересів при прийнятті рішень Міжнародним журі, його членами не можуть бути особи, які мають будь-яке відношення до виробництва або дистрибуції фільмів-учасників Міжнародної європейської конкурсної програми. Склад і кількість членів Міжнародного журі затверджуються Організатором.

2..11. Переможець Міжнародної європейської конкурсної програми оголошується в останній день Кінофестивалю на церемонії закриття, а саме “20” липня 2024 року.

2.12. За перемогу в Міжнародній європейській конкурсній програмі передбачена така нагорода:

 

  • режисер фільму-учасника, який є переможцем у номінації «Найкращий європейський повнометражний фільм», отримує статуетку «Дюк»

 

2..13. Додатково на свій розсуд Міжнародне журі може відзначити фільми-учасники Міжнародної європейської конкурсної програми або членів їх творчих груп не більше ніж 2 (двома) Спеціальними дипломами Міжнародного журі.

 

ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТА ГАРАНТІЇ

1. Факт подачі заявки на підставі цього Регламенту для участі в заходах програми Кінофестивалю означає, що особа, яка подала заявку:

 

  • уважно ознайомилася з положеннями цього Регламенту, включаючи вимоги до фільмів/кінопроектів, які можуть брати участь в межах Кінофестивалю і підтверджує, що вона в повній мірі їх розуміє та приймає;

  • підтверджує, що у неї є достатні повноваження для подачі заявки і ця дія не порушує прав та/або законних інтересів третіх осіб;

  • висловлює згоду на надання Організатору права надавати доступ до фільму / кінопроекту членам відповідних журі та відбіркових комісій, а в разі успішного відбору – права використовувати фільм / кінопроект шляхом публічної демонстрації в межах і на період проведення Кінофестивалю.

 

2. Особа, яка подала заявку і передала Організатору відповідні матеріали на підставі цього Регламенту, самостійно несе відповідальність внаслідок надходження будь-яких претензій, позовів, вимог іншого роду до такої особи та / або Організатору у зв'язку з використанням таких матеріалів в межах Кінофестивалю, а також негайно компенсує Організатору всі витрати, які виникли або можуть виникнути з цього приводу. Організатор має право виключити фільм з участі у Кінофестивалі в разі отримання доказів порушення авторських прав третіх осіб особою, яка подала фільм для участі на Кінофестивалі.

3. Організатор гарантує, що не буде використовувати аудіовізуальні твори та інші матеріали осіб, які подали заявки відповідно до цього Регламенту, способами, не передбаченими цим Регламентом.

4. Організатор гарантує коректну презентацію фільму. Організатор має зобов'язання протягом селекції кінофільмів та фестивальних показів запобігати піратському копіюванню, незаконним відтворенням, розповсюдженню всіх офіційно поданих у рамках Національної конкурсної програми фільмів, які є об'єктом авторського права учасників (правовласників).

 

ФІНАНСУВАННЯ КІНОФЕСТИВАЛЮ

Фінансове забезпечення Одеського міжнародного кінофестивалю здійснюється за рахунок джерел не заборонених законодавством України.

ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. У разі виникнення спірних питань за цим Регламентом вони вирішуються шляхом сумлінних і конструктивних переговорів між сторонами конфлікту.

2. З усіх питань, неврегульованих цим Регламентом, Організатор приймає окремі рішення, про що повідомляє додатково.

3. Положення цього Регламенту можуть бути в будь-який момент доповнені та / або змінені з подальшою публікацією на офіційному сайті oiff.com.ua.

4. Дані для зв'язку з Організатором: info@oiff.com.ua.

bottom of page